MTÜ Päikeseratas ja Ecu Tallid alustasid 2012 septembris Hasartmängumaksu Nõukogu toetuse abil koostööprojektiga, mille käigus osalevad kaheksa meie kooli last ravipedagoogilistes ratsutamistundides.

Ravipedagoogiline ratsutamine on tõestanud end tõhusa ravivormina raskete psühholoogiliste ja sotsiaalsete, aga ka füsioloogiliste ja emotsionaalsete probleemide korral. Kontakt ja tegelemine hobusega mõjutab patsiendi enesehinnangut, eneseteadvust, keskendumisvõimet, arendab ümbruskonna suhtes usalduse tekkimist ja edendab sotsiaalsete oskuste kujunemist. Kindla järjestusega tegevused, hobuse eest hoolitsemine ja tema ettevalmistamine, aitavad alustada tegevustejada meeldejätmist, mis omakorda parandab võimekust igapäevaelus hakkama saada.

Iga pooleteisetunnine individuaaltund Ecu Tallides algab hobuse ettevalmistamisest, mille käigus õpivad lapsed lisaks tegevuste korrale ja järgnevusele palju ka looma anatoomia, käitumise ja olemuse kohta. Nad õpivad jälgima looma reaktsioone äkilistele liigutustele ja häältele, samuti rahustamisele, kiitmisele. Ratsutamistund sisaldab erinevaid mänge ja harjutusi, mida teostatakse nii hobuse seljas kui hobust käe kõrval juhtides. Mängude eesmärgiks on arendada tähelepanu, suhtlemis- ja väljendusoskust, usaldust, julgust, tasakaalu, motoorikat, ning anda lastele võimalikult sageli edu ja hakkamasaamise kogemust. Samaaegselt arendavad tunnid ka distsipliini ja enesekontrolli. Ehkki suur ja tugev loom, vajab hobune rahulikku ja tähelepanelikku tegelemist, mis enamasti motiveerib lapsi oma käitumist kontrollima ja loomaga arvestama.

Arvestamaks laste eripäradega, viiakse tunde läbi kahe eri suuruses poniga (piltidel).

poni 1

poni 2

 

 

Teated