Oskuste õppe käsiraamat

oskuste oppeOskuste õppe käsiraamat on abivahend täiskasvanule, kes soovib aidata lapsel omandada oskuseid, mis aitavad ületada probleeme kergel, mängulisel viisil. Kuigi konkreetne meetod on mõeldud abistamaks lapsi nende probleemidest ülesaamisel, on selle meetodi lahenduskeskses põhimõttes väga palju universaalset. Oskus näha probleeme kui teatavate oskuste puudulikkust, rikastab igas vanuses inimese käitumismustrit ja võib muuta probleemide lahendamise palju meeldivamaks ja kergemaks. Probleemse lapse asemel on lahenduskeskses lähenemises oskusi õppiv ja arenev laps – seeläbi saab täiskasvanu tagasi lootuse ja jõu olla lapsele tema arengus abiks ning laps väärika uue oskuse omandaja rolli.

 

Oskuste õpe kui laste probleemide lahendamise meetod, tutvustav video: https://www.youtube.com/watch?v=a8k0XMNtlIg

Lisainfo: https://angelajakobson.wordpress.com/oskuste-ope/

Vanemate kool

Head vanemad!

Meil on hea meel teada anda, et oleme taas alustamas Vanemate kooliga. Vanemate kool pakub võimaluse kokku tulla, kuulata põnevaid ja kasulikke ettekandeid ning üheskoos arutleda laste kasvatamisega seotud murede ja rõõmude üle. Koolitused on tasuta, vajalik registreerumine.

Vanemate kooli kohtumised on plaanitud kord kuus, detsembrist 2016 kuni aprill 2017. Ettekandjatega käivad hetkel veel läbirääkimised, kuid esialgne kava on selline:

  • 7. detsember 2016 kl 17.30. „Ka lapsevanem vajab toetust ja tähelepanu“, Tiina Naarits-Linn (Registreeri)
  • 25. jaanuar 2017 kl 17.30 „Lapse emotsionaalne ja sotsiaalne areng“ Siim Värv (Registreeri)
  • 29. märts 2017 kl 17.30 "Diagnoosiga ja diagnoosita lastega koos kasvamise rõõmud ja mured" Tiina Kallavus (Registreeri)
  • 19. aprill 2017 kl 17.30 "Epilepsia" Marika Liik (Registreeri)
  • 17. mai 2017 kl 17.30 "Kuidas toetada lapsi kodus" Umberto Dorus Geerts (Registreeri)

Anname iga kord enne Vanemate kooli toimumist sellest teada ka Stuudiumi kaudu.

Vanemate kooli ajal on tagatud lastehoid.

Täpsem info:
Siim Värv
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koolitused 2016. aastal

Kuidas luua toimiv suhe lapsevanemaga/õpetajaga? - 27. jaanuar 2016

Päevakava
Koolitaja:
Merit Lage

Kuidas kiita ilma liialt tublitamata? - 03. veebruar 2016

Päevakava
Koolitaja:
Merit Lage

Eetiliselt rasked olukorrad õpetaja töös/lapsevanema rollis - 10. veebruar 2016

Päevakava
Koolitaja:
Merit Lage

Internet ja psüühikahäirega laps - 02. märts 2016

Päevakava
Koolitaja:
Kätlin Konstaabel

Koolitused 2015. aastal

Konfliktimustrid psüühikahäirega lapse ümber - 3. november 2015

Päevakava
Koolitaja: Kätlin Konstabel, psühholoog-psühhoterapeut

Psüühikahäirega lapse pärast muretseb palju inimesi, seega on palju ka pingeid. Pingetest võivad alguse saada tõsisemad arusaamatused, mis võivad aga last ka kahjustada. Koolituse eesmärgiks on aidata analüüsida lapsega seotud konfliktmustreid ja nendega paremini toime tulla. Räägime konfliktide tekkimise põhjustest ja liikidest, nende dünaamikast. Lapse erinevad rollid konfliktides. Millised on konfliktidega seotud müüdid ja kuidas kahjustavatest konfliktimustritest hoiduda.

Laps, reeglid ja vastupanu - 9. november 2015

Päevakava
Koolitaja: Kätlin Konstabel, psühholoog-psühhoterapeut

Kõik lapsed katsetavad vähemalt aegajalt vanemate seatud piiride paikapidavust, kõigil vanematel on sellega vähemalt aegajalt raskusi. Räägime sellest, milleks on reeglid vajalikud ja millised on head reeglid ning kuidas neid kehtestada. Peatume ka emotsioonidel, mida täiskasvanud reegleid kehtestada püüdes nii tihti tunnevad ja vigadel, mis kõige sagedamini reegleid kehtestades tehakse ning kuidas neid saaks vältida. Arutame ka, millised on enimlevinud ja vanemate poolt enim kardetud laste vastupanu viisid ja kuidas nendega toime tulla.

Miks laps on agressiivne? - 24. november 2015

Koolitaja: Merit Lage, psühhoterapeut

Agressiivsus tekitab palju tüli nii lapsele endale, kui ka neile, kes on tema ümber. Koolitusel tegeleme küsimustega: missugused on enim levinud agressiivsuse põhjused? Mida teha siis, kui vanem kuuleb lapselt, et klassis käitub mõni teine laps agressiivselt? Võib juhtuda, et vanem saab tagasisidet oma lapse agressiivse käitumise kohta. Lapse agressiivne käitumine ja sellest rääkimine õpetajaga pole sageli lihtne ja rääkimata jätmine pole samuti õige. Koolitusel arutleme mida vanem saab omalt poolt agressiivse käitumise leevendamiseks ära teha? Koolituse eesmärgiks on kodu ja kooli koostöö aluse loomine ja kinnitamine ühiste arusaamade kaudu agressiivsest käitumisest lapsevanemate ja õpetajate seas.

Pereliikmete roll ja võimalused psüühilise erivajadusega lapse toetamisel - 1. detsember 2015

Koolitaja: Kätlin Konstabel, psühholoog-psühhoterapeut

 

 

Teated