Raske ja sügava puudega lastele tugiteenuste osutamine

Alates novembrist toetatakse suure hooldusvajadusega raske ja sügava puudega lastele suunatud lapsehoiu- ja tugiisikuteenust ning selleks vajalikku transporti varasemast suuremas mahus. Sotsiaalkindlustusamet viis läbi riigihanke, et leida teenusepakkujad Tartu, Valga, Viljandi, Ida-Viru, Hiiu, Lääne, Pärnu ja Saare maakonda. Tööle on asunud neli piirkondlikku koordinaatorit, kes suunavad lapsi teenusele. Teenust vajava lapse vanemal tuleb esitada avaldus koos lisadokumentidega piirkonna koordinaatorile, kohalikule omavalitsusele või teenusepakkujale. Aasta lõpus kuulutatakse välja hange teenusepakkujate leidmiseks ülejäänud maakondadesse ning Tallinnasse. Tugiteenuste pakkumist toetatakse Euroopa Sotsiaalfondi 2014-2020 elluviidava toetuse andmise tingimuste „Puudega laste tugiteenuste arendamine ja pakkumine ning töö- ja pereelu ühildamise soodustamine“ raames.

Projekti kontaktid Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt

Tartu Herbert Masingu Kooli kontaktid: Evelin Tamm See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Taotlust võib esitada teenusepakkujale nii paberkandjal kui digitaalselt allkirjastatuna (lisades avaldusele allpool loetletud dokumendid skaneeritult).

Samuti on võimalik avaldus koos lisadokumentidega esitada KOVi sotsiaaltöötajale või otse Sotsiaalkindlustusameti Lõuna piirkonna koordinaatorile Kadri-Ann Leele, Põllu 1a, Tartu 50303 e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel: 744 8330.

AVALDUS TEENUSE SAAMISEKS 2016

Avaldusele on vajalik lisada:

  • koopia rehabilitatsiooniplaanist;
  • koopia puude raskusastme määramise otsusest;
  • koopia esindaja isikut tõendavast dokumendist (avalduse digitaalsel allkirjastamisel pole isikut tõendava dokumendi koopiat vaja lisada).

Sotsiaalkindlustusameti Lõuna piirkonna koordinaator teeb 10 päeva jooksul (peale avalduse kättesaamist) otsuse teenusele suunamise kohta ja edastab otsuse lapsevanema poolt soovitud teenusepakkujale ja lapsevanemale.

Rohkem infot Lõuna-Eesti teenusepakkujatest: www.lastetugiteenused.ee

Rohkem infot projekti kohta: http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/puudega-laste-tugiteenuste-arendamine-ja-pakkumine-2/

 

raske

 

Teated