Nõustamisele on oodatud vanemad, kes vajavad tuge ja infot oma psüühilise erivajadusega lapse paremaks mõistmiseks ja toetamiseks. Lapse eripärade täpsustamiseks on täiendavalt võimalik kokku leppida pedagoogilis-psühholoogiliseks uuringuks Tartu Herbert Masingu Kooli kompetentsikeskuse eripedagoogi, logopeedi või psühholoogiga.

THMK kompetentsikeskus pakub nõustamist ja koolitusi ka psüühikahäirega laste ja noortega töötavatele õpetajatele, spetsialistidele ja KOV töötajatele, toetamaks psüühikahäiretega laste haridust lasteaias, põhikoolis ning gümnaasiumiastmes. Nõustamisele ootame lapse optimaalse suurusega tugivõrgustikku. Lapse vanem või hooldaja nõusolek tema lapsega seotud teemaderingi aruteluks on vajalik, kokkuleppel lapsevanemaga ei pruugi igal nõustamiskohtumisel lapsevanem ise osaleda.

Kompetentsikeskuse nõustamised on praktikult-praktikule, st orienteeritud lapsega töötavate spetsialistide jõustamisele, ressursside ja tugevuste kaardistamisele, ühisele arutelule ning praktiliste lahenduste leidmisele.

Vajadusel on kompetentsikeskuse spetsialistid valmis tulema lasteaeda või kooli last tema igapäevases õppe- ja tegevuskeskkonnas vaatlema, nõustama lapsega töötavat meeskonda sekkumiste ning keskkonna kohandamise küsimustes ning õppevormide ja õppetöö optimaalseima korralduse osas.

Nõustame ka neid õpilasi, nende peresid ja tugivõrgustikku, kellele on soovitatud õppimist eriklassis ning kes kaaluvad vajadust ja võimalust asuda õppima Tartu Herbert Masingu Koolis. Sellisel juhul on nõustamise eesmärk hinnata õpilase sobivust kooli eripära ja spetsiifikaga ning kooli võimalusi konkreetsele õpilasele sobivate õppetingimuste korraldamiseks. Lapse eripärade täpsustamiseks lepitakse vajadusel kokku täiendavas pedagoogilis-psühholoogiliseks uuringuks Tartu Herbert Masingu Kooli eripedagoogi, psühholoogi või õpetajaga. (Vt ka vastuvõtt Tartu Herbert Masingu Kooli)

Nõustajateks on Tartu Herbert Masingu Kooli tugispetsialistid ja õpetajad.

Lisainfo See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Teated