19. veebruar 2016

Tartu Herbert Masingu koolis (Vanemuise 33). Vaata asukohta.

Kutsume Sind kaasa mõtlema kiindumushäire esinemisest Eesti ühiskonnas: kuidas seda ära tunda ning milliste praktiliste nippide abil sellele piir panna.

„Kiindumushäirega laps on erivajadusega selles mõttes, et tal puudub võime pidurdada või muuta tunnet või impulssi, kui see on kord tekkinud. Selline laps ei suuda emotsionaalset energiat kaua endale hoida ega stabiliseerida. Selle tagajärjel on aja-, ruumi- ja proportsioonitaju ning sihtide suunad olemas vaid väga algelisel kujul ning kindlasti mitte sellisel tasemel, nagu seda eeldavad hooldajad.“
(Rygaard, 2014. Kiindumushäirega laps.)

 

Konverentsil osalemiseks palume täita registreerimisvorm.

Konverentsil osalemise tasu on 20 eurot.

Küsimuste korral kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista +372 554 3794.

Kohtumiseni,
Tartu Herbert Masingu kool

Päevakava

9.00 Nils Rygaard (Taani psühhoterapeut) - Kiindumushäirega laps ja tema aitamisvõimalused keskkonna kujundamise teel

11.00 Vahepaus

11.15 Airiin Demir (kliiniline psühholoog) - Miljööteraapia Norras ja Eestis

12.00 -12.45 Lõuna

12.45 Aleksei Turovski – Kiindumus(häire)est loomariigis

13.30 Anne Daniel-Karlsen (psühhiaater), Tiina Kallavus (koolijuht) - Kiindumushäiretega lastega tööst Tartu Herbert Masingu Koolis

14.30 – 15.00 Kokkuvõtted, arvamusavaldused, küsimused, vastused

Esinejatest

Niels Peter Rygaard on psühholoog ja terapeut, Taani Psühholoogide Assotsiatsiooni liige ja Taani Riikliku Lapsendamisnõukogu nõustaja. Ta on vanemliku hooleta laste hooldajatele mõeldud Euroopa Liidu haridusprogrammide algataja, autor ja kaasarendaja. Lisaks on ta raamatu „Kiindumushäirega laps“ autor.

Aleksei Turovski on Eesti etoloog ja zoosemiootik. Ta on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli bioloogia-geograafia teaduskonna zooloogina.

Airiin Demir on kliiniline lastepsühholoog, kes on enamuse oma erialapraktikast töötanud tõsiste käitumishäretega noortega Norras ning on viimastel aastatel keskendunud oma välismaa kogemuse rakendamisse Eestis. Ta on tunnustatud Verge metoodika treener.

Anne Daniel-Karlsen on omandanud Tartu Ülikoolis lastearsti eriala. Lisaks on omandanud üldarsti ning laste- ja noortepsühhiaatria eriala Norra Kuningriigis. Ta on end täiendanud antroposoofilises meditsiinis Sveitsis ning läbinud antroposoofilise psühhoteraapia ja psühhiaatria täiendkoolituse Stuttgardis, Saksamaal. Anne Daniel on Norra Arstide Liidu, Eesti Psühhiaatria Seltsi, Eesti Antroposoofiliste Arstide Seltsi Nordic-Baltic Organisation for professionals working with children and adolescent juhatuse liige ning MTÜ Laste Ravikodu Seltsi juhatuse esimees.

Tiina Kallavus on eripedagoog, logopeed, sotsiaaltöötaja ja mänguterapeut, kes tegutseb hetkel nii Tartu Herbert Masingu Koolis erinevates rollides (muuhulgas juhib ta kooli ja rehabilitatsioonimeeskonna koostööd), töötab lastega Tudulinna asenduskodus ning ongi kiindumushäirega lapse hooldusema.