15. novembril 2016 tähistatakse juba kolmandat korda Euroopa Muusikateraapia Päeva! Käesoleva aasta pidupäeva temaatikaks on “Muutuste helid!” Sellega seoses viivad muusikaterapeudid läbi üle Eesti erinevates asutustes tasuta muusikateraapia töötubasid/infotunde.

 

Kutsume osalema 15.novembril toimuvas infotunnis „Lühitutvustus Neuroloogilisest Muusikateraapiast“.

Kus? Tartu Herbert Masingu Kooli aula (aadress: Vanemuise 33, Tartu)

Millal? Teisipäeval 15.novembril kell 15.00-16.00

Lühikirjeldus: Infotunnis antakse ülevaade sellest, mis on Neuroloogiline Muusikateraapia ning kellele ja millistel juhtudel võiks sellisest sekkumisest abi olla. Uurime näiteks milliste tehnikatega treenitakse keskendumisvõimet, mälu ning enda tegevuste planeerimise oskust. Samuti tuuakse tehnikate rakendamisest näiteid ning üheskoos seminaril osalejatega viiakse läbi mõned praktilised harjutused.

Kes viib läbi? Psühholoog Sirli Kangur

Lühitutvustus: Olen õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogiat ning läbinud erinevaid muusikateraapiaalaseid kursuseid nii Eestis kui välismaal. Olen töötanud psühholoogina neuroloogiliste häiretega täiskasvanutega Põhja-Eesti Taastusravikeskuses ning alates käesolevast sügisest erivajadustega lastega Tartu Herbert Masingu Koolis. Muusika on olnud alati minu elu lahutamatu osa ja seda ka praeguses igapäevatöös. Viimastel aastatel olen aktiivselt rakendanud Neuroloogilise Muusikateraapia tehnikaid, mille treeningprogrammi läbisin Saksamaal.