16.03.2018 Dorpati konverentsikeskus

Kutsume teid Tartu Herbert Masingu Kooli 25. juubelit tähistavale konverentsile „Tabamata tervik – mitmikdiagnoosid“. Konverentsil anname ülevaate sellest, kuidas töötada noortega, kellel on diagnoositud samaaegselt rohkem kui üks psüühikahäire – mitmikdiagnoosidega noortega. Tegu on lastega, kellel väga sageli avalduvad erinevad käitumishäired, mis muutuvad neil haridussüsteemis püsimise ja hariduse omandamise keeruliseks.

NB! Konverentsi kohad on täitunud. Registreerida saab ennast ootenimekirja. Kohtade vabanemisel anname teile sellest esimesel võimalusel teada. Registreeri ennast ootenimekirja siin: https://goo.gl/forms/Jh8sQbZ6IUqEdV5o2

Ajakava

 • 9.30–10.00 Kogunemine, tervituskohv
 • 10.00–10.20 Avasõnad, päeva sissejuhatus
 • 10.20–10.50 Merje Kivikas - Autismispektrihäire olemus
 • 10.50–11.20 Ana Kontor - Aktiivsus- ja tähelepanuhäire olemus
 • 11.20–11.50 Meelika Maila - Intellektipuude ja õpiraskuse olemus
 • 11.50–12.20 Sirutus- ja kohvipaus
 • 12.20–12.50 Kärolin Kajalaid - Depressiooni olemus
 • 12.50–13.20 Tiina Kallavus ja Anne Daniel-Karlsen - Kiindumushäire olemus
 • 13.20–14.20 Lõuna
 • 14.20–15.50 Susanne Nordby Johansen - Mitmikdiagnoosidega lapsed Norras – mida on Eestil õppida? (toetab Airiin Demir)
 • 15.50–16.50 Vestlusring: „Tervikut tabades – erivajadusega laps Eesti koolis“. Vestlusringis osalevad Mailis Reps (Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister), Aadu Must (Taru linnavolikogu esimees), Urmas Klaas (Tartu linnapea), Madis Lepajõe (Tartu abilinnapea), Riho Raave (Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja) ja Tiina Kallavus (Tartu Herbert Masingu Kooli direktor)
 • 16.50–17.00 Konverentsi kokkuvõtted ja lõpetamine

Konverentsi ettekanded - https://goo.gl/JG5wGb

Konverentsi peaesineja on Norra kliiniline neuroloog Susanne Nordby Johansen, kes tutvustab Norra kogemust töös mitmikdiagnoosidega lastega. Tegu on pikaajalise töökogemusega spetsialistiga kliinilise neuropsühholoogia vallas. Tema peamiseks tööülesandeks olnud diferentsiaaldiagnostika läbi neuropsühhiaatrilise hindamise. Töös laste ja noortega on Susanne peamises huviorbiidis olnud ATH ja neuropsühholoogilised funktsioonid, komplekssed käitumishäired ning noores eas esinevad psühhootilised häired.

Lisaks Norra kogemuse jagamisele antakse ülevaade ka enimlevinud noorte psüühikahäiretest: autismispektri häire, aktiivsus- ja tähelepanuhäire, intellektipuue ja õpiraskus, depressioon ning kiindumushäire. Ülevaate annavad valdkonna praktikud, kellel on lisaks teoreetilistele teadmistele jagada ka oma aastatepikkust kogemust otseses töös vastavasse sihtrühma kuuluvate lastega. Praeguseks on oma nõusoleku andud:

 • Merje Kivikas (Tartu Herbert Masingu Kooli õpetaja, eripedagoog) – teemaks autismispektri häire olemus;
 • Ana Kontor (Tartu Herbert Masingu Kooli arendusjuht metoodilise töö alal, eripedagoog) – teemaks aktiivsus- ja tähelepanuhäire olemus;
 • Meelika Maila (Tartu Kroonuaia Kooli õppejuht, eripedagoog) – teemaks intellektipuude ja õpiraskuse olemus;
 • Kärolin Kajalaid (Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliinik, kliiniline psühholoog) – teemaks depressiooni olemus;
 • Anne Daniel-Karlsen (lastepsühhiaater) ja Tiina Kallavus (Tartu Herbert Masingu Kooli direktor) – teemaks kiindumushäire olemus.

Susanne Nordby Johanseni ettekanne toimub inglise keeles, tagatud on tõlge.

NB! Konverentsi kohad on täitunud. Registreerida saab ennast ootenimekirja. Kohtade vabanemisel anname teile sellest esimesel võimalusel teada. Registreeri ennast ootenimekirja siin: https://goo.gl/forms/Jh8sQbZ6IUqEdV5o2

Konverentsi osalustasu on 40 eurot. Tartu linna munitsipaalharidusasutuste töötajate osalustasu katab otse Tartu linnavalitsuse haridusosakond.
Tartu Herbert Masingu Kooli lapsevanematele on juubeli puhul osalemine poole soodsam - 20 eurot. Soodustus kehtib neile, kes märgivad oma Herbert Masingu Kooli lapsevanemaks olemise ära registreerimisvormis.

Nagu sünnipäevalapsele kombeks, ootame meiegi sünnipäevaks toredaid kingitusi. Hoolimata sellest, kas saad konverentsile tulla või mitte, tee palun väike kingitus ka omalt poolt. Kingi Masingu koolile juubeliks häid sõnu - just seda, mis sul esimesena meie kooliga seoses meenub. Oma kingi saad edasi anda siin: https://goo.gl/forms/SxdQGwDT6DskdzAg1

Lisainfo:
Siim Värv (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja 56626723)

Konverentsi toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

tabamata tervik logod

Korraldajad jätavad endale õiguse teha konverentsi programmis muudatusi.