Tartu Herbert Masingu Kool, mis on pühendunud autismispektrihäire ja traumakogemusega õpilaste haridusvõimaluste laiendamisele ja nende vanemate toetamisele, annab alates 2020 aastast välja Tiina Kallavuse nimelist Piirinihutaja auhinda.

Auhinna eesmärk on tunnustada ja rõõmustada inimesi, kes julgevad ja tahavad muuta maailma erivajadustega laste ja noorte jaoks hoolivamaks kohaks. Ühtlasi soovime tõsta esile olulisi ja uudseid mõttekäike ning lahendusi erivajaduste valdkonnas.

Eelmisel aastal pälvisid auhinna lastepsühhiaater Anne-Daniel Karlsen ja Urvaste Kooli ning Valga Jaanikese Kooli poolt korraldatud LÕK matemaatikaolümpiaad.

Auhinna inspiratsiooniks on Tartu Herbert Masingu Kooli direktori Tiina Kallavuse särav elutöö. Oma töös nägi Tiina Kallavus tervikpilti ja seadis sageli küsimuse alla piirid ja tegevusmustrid, mis olid tekkinud mitte laste ja noorte vajadustest, vaid harjumusest asju ühel või teisel moel teha.

Konkurss auhinnale vääriliste kandidaatide leidmiseks on avatud 26. veebruarini. Kandidaadiks võib olla nii organisatsioon kui inimene. Kandidaadi üles seadmiseks tuleb e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. esitada hiljemalt 26. veebruaril 2021 vabas vormis kirjalikult:

  • kandidaadi nimi ja kontaktandmed,
  • panuse kirjeldus, millest selgub kandidaadi piire nihutav tegevus.

Auhinna pidulik üleandmine toimub 12. märtsil Masingu kooli mõttehommikul “Tabamata piirid - räägime õppekavast”

Auhinna täpsema statuudi leiad SIIT.

Piirinihutajad 2020