Tartu Herbert Masingu Kool on pühendunud autismispektrihäire ja emotsionaalse traumakogemusega õpilaste haridusvõimaluste laiendamisele ja nende vanemate toetamisele. Alates 2020 aastast anname välja Tiina Kallavuse nimelist Piirinihutaja auhinda.

Auhinna inspiratsiooniks on Tartu Herbert Masingu Kooli direktori Tiina Kallavuse särav elutöö. Oma töös nägi Tiina Kallavus tervikpilti ja seadis sageli küsimuse alla piirid ja tegevusmustrid, mis olid tekkinud mitte laste ja noorte vajadustest, vaid harjumusest asju ühel või teisel moel teha.

Auhinna eesmärk on tunnustada ja rõõmustada inimesi, kes julgevad ja tahavad muuta maailma erivajadustega laste ja noorte jaoks hoolivamaks kohaks. Ühtlasi soovime tõsta esile olulisi ja uudseid mõttekäike ning lahendusi erivajaduste valdkonnas.

Varasematel aastatel on auhinna pälvinud lastepsühhiaater Anne-Daniel Karlsen; Urvaste Kooli ning Valga Jaanikese Kooli poolt korraldatud LÕK matemaatikaolümpiaad; Karis Mugamäe, MTÜ Maria ja lapsed juhatuse liige ja Perekodu/lastehoiu juhataja; Piret Tislar, Porkuni Kooli direktor.

Konkurss auhinnale vääriliste kandidaatide leidmiseks on avatud 3. märtsini. Kandidaadiks võib olla nii organisatsioon kui inimene. Kandidaadi üles seadmiseks tuleb e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. esitada hiljemalt 3. märtsil 2023 vabas vormis kirjalikult:

  • kandidaadi nimi ja kontaktandmed,
  • panuse kirjeldus, millest selgub kandidaadi piire nihutav tegevus.

Auhinna pidulik üleandmine toimub 16. märtsil Masingu kooli sünnipäevakonverentsil.

Auhinna täpsema statuudi leiad SIIT.