Tartu Herbert Masingu Kool annab alates 2020 aastast välja Tiina Kallavuse nimelist Piirinihutaja auhinda. Piirinihutaja auhind on tunnustusauhind, mis antakse füüsilisele või juriidilisele isikule, kes on toetanud olulist positiivset piire nihutavat muutust erivajadustega laste ja noorte valdkonnas.

Auhinna eesmärk on tunnustada ja rõõmustada inimesi, kes julgevad ja tahavad muuta maailma erivajadustega laste ja noorte jaoks hoolivamaks kohaks. Ühtlasi soovime tõsta esile olulisi ja uudseid mõttekäike ning lahendusi erivajaduste valdkonnas.

Auhinna inspiratsiooniks on Tartu Herbert Masingu Kooli direktori Tiina Kallavuse särav elutöö. Oma töös nägi Tiina Kallavus tervikpilti ja seadis sageli küsimuse alla piirid ja tegevusmustrid, mis olid tekkinud mitte laste ja noorte vajadustest, vaid harjumusest asju ühel või teisel moel teha.

Auhind koosneb Piirinihutaja tunnustusmärgist ja igal aastal varieeruvast üllatuslikust auhinna saajal põhinevast lisast, mille vormi otsustab žürii. Auhinna täpsema statuudi leiad SIIT.

Auhinna laureaadid

2023

  • Anna-Kaisa Oidermaa, kliiniline psühholoog, MTÜ Peaasjad tegevjuht

2022

  • Piret Tislar, Porkuni Kooli direktor

2021

  • Karis Mugamäe, MTÜ Maria ja lapsed juhatuse liige ja Perekodu/lastehoiu juhataja

2020

  • lastepsühhiaater Anne-Daniel Karlsen
  • Urvaste Kooli ning Valga Jaanikese Kooli poolt korraldatud LÕK matemaatikaolümpiaad.

Teated