Pepleri õppekeskus on mõeldud umbes 20 autistlikule lapsele, kes vajavad eriti tugevalt struktureeritud õpikeskkonda. Keskus tegutseb pikapäevakoolina, kus lapsed saavad struktureeritud õpikeskkonnas viibida tööpäevadel kl 9 - 16ni ja lisaks akadeemiliste teadmiste omandamisele pannakse pikapäevakoolis suuremat rõhku sotsiaalsete oskuste omandamisele ja rahustamisrutiinidele.
Õpetamine Pepleri õppekeskuses toimub samuti TEACCH-meetodi alusel vt. õpilahendustest struktureeritud õpe.
Interaktsioonikeskuse näol on tegemist koolimajas asuvate ruumidega, mis on kujundatud ja sisustatud erinevate õppemetoodikate praktiseerimiseks. Suurimat rõhku on pandud kõnet asendavate ja toetavate meetodite rakendamisele läbi erinevate kõrg- ja madal tehnoloogiliste vahendite. Olemas on erinevad kommunikaatorid, suhtlusraamatud ja programmid, vastavalt lapse vajadustele ja võimekusele luua suhtlusvahendeid. Ruumides teevad igapäevaselt tööd logopeed, eripedagoog, aga ka klassiõpetajad eesmärgiga kujundada ja õpetada süstemaatiliselt lapsele kommunikatiivseid osaoskusi.
Kasutades erinevaid kõnet asendavaid ja toetavaid (alternatiivkommunikatsiooni) lähenemisviise on võimalik olulisel määral parandada laste ja seeläbi neid ümbritsevate inimeste üldist toimetulekut. Lisaks süstemaatilisele lapse kommunikatiivsete oskuste kujundamisele pakub interaktsioonikeskus võimaluse toetada koolituse ja nõustamisega vanemaid ja lastega töötavaid spetsialiste üle Eesti, andes neile võimaluse jälgida ja õppida juba kogenud spetsialistidelt.
Eelkooli, mis toimub iga õppeaasta teisel poolaastal (jaanuarist aprillini), on oodatud sügisel kooliteed alustavad 6-7 aastased lapsed, kes psüühiliste eripärade tõttu vajavad kohandatud õpikeskkonda. Ennekõike on eelkool suunatud autismispektrihäirega ning traumakogemusega lastele.
Registreerimine on lõppenud. Eelkooli grupid on täis.
Eelkooli eesmärgiks on:
- sotsiaalsete oskuste ja õpioskuste kujundamine
- kõne arengu toetamine
- lugemise ja kirjutamise eeloskuste kujundamine
- matemaatiliste põhimõistete loomise toetamine
- peenmotoorsete oskuste arendamine
Eelkooli viivad läbi diagnostilist õpetamist rakendavad Masingu kooli klassiõpetajad, keda pedagoogilis-psühholoogilise hindamise osas toetavad psühholoog, eripedagoog, sotsiaalpedagoog ja logopeed. Töös lastega kasutame TEACCH meetodit, mille alustaladeks on aja ja ruumi struktureeritus, lapse eripäradel põhinev individuaalne lähenemine ja koostöö perega.
Eelkooli tegevusi koordineerib logopeed ja esimese kooliastme metoodik Liis Rumm (
Tartu Herbert Masingu Kooli eelkool on mõeldud Tartu linna lastele, eelkooli registreerimine toimub läbi ARNO keskkonna.
Eelkooli jooksul selgub, kas laps vajab kooli kohta Tartu Herbert Masingu Koolis, eelkoolis käimine ei taga automaatset vastuvõttu kooli, mistõttu palume, et registreeruksite ka Tartu Hariduse Tugiteenuste Keskuse poolt pakutavale teenusele "Lasteaiast kooli ülemineku toetamine"
https://www.htk.tartu.ee/teenused/lasteaiast-kooli-ulemineku-toetamine